БАЊАРКА 75/75 БАМБУС GREY

1.799 рсд 1.099 рсд
-39%
Out stock

Out of stock

Оваа бањарка е исклучително мека и пријатна на допир, незаменлив елемент за грижа на вашето дете. Направен од бамбусов фротир, има мека свилена текстура слична на кашмир.

Тестовите на оваа ткаенина покажаа дека ја апсорбира влагата 50% побрзо од памукот а се суши 20% побрзо – што го прави најдобриот избор за детска крпа..

Бањарката е завршена со облога од памук со сребрени јони. Капата ви овозможува практично да ја покриете главата и да го завиткате бебето темелно откако ќе го извадите од кадата.

Направено со големо внимание во нашата конфекција од висококвалитетни, сертифицирани материјали.

Димензии: 75cm/75cm
Состав: 90% бамбус, 10% полиестер