Повивка за седиште во автомобил BOHO GREY

3.899 рсд 2.999 рсд
-23%

1 in stock

Category:

Покривката за седиште е нов квалитет за патување со автомобил со новороденче, бебе или мало дете. Без јакна, без заморно облекување, без плачење, без прегревање и без пот – но со правилно врзани појаси!

Удобност, практичност и безбедност – покривка за седиште
Повивка за автомобил, познато и како ќебе за транспортер за бебиња, е дизајнирано за безбедно патување на новороденче во автомобилот. Го одржува вашето бебе топло и го заменува традиционалниот комбинезон. Многу полесно и побрзо го подготвувате вашето детето за излегување од дома, а благодарение на специјалните отвори на задната страна ви овозможува безбедно да ги врзете појасите легнат директно на градите на детето. Исклучително е удобен за користење – само ставете го бебето во седиштето во кое е поставена покривката и покријте го 🙂 Брзо и удобно, без да се оптеретувате носејќи костим или јакна. За време на патувањето можете слободно да го контролирате степенот на загревање на детето, можете да го откриете во секое време за да избегнете прегревање или потење.

Покривка за автомобилско седиште
Покривката на Albero Mio е мека и пријатна на допир. Направена од 100% памучни ткаенини кои дишат. Исполнет со антиалергиска неткаен материјал што го одржува вашето бебе топло.  Паметните, универзални отвори на задната страна го прават повивањето во автомобилот компатибилно со секое седиште за автомобил со сигурносни појаси со 3 и 5 точки (исто така што не се одвојуваат).

Покривка за автомобилско седиште – до која возраст?
Претежно за деца од 0 до околу 12 месеци (до големина 80/86), големината е доволна за 2 сезони но квалитетот и истрајноста на материјалот имаат многу поголема издржливост 🙂 Покривка купена во пролет ќе се користи и во есенски и зимски период или купена во есен ќе трае до лето.

Доколку имате потмунка во седиштето најпрво ја поставувате покривката па потоа потпунката.

Предностите на прекривката за седиште
Повивка за седиште, или позната како ќебе за бебешки транспортер, е производ кој многу родители го чекаа. Благодарение на него, подготовката на бебето за патување со автомобил е чисто задоволство! Можеме да заборавиме на заморното облекување на детето во комбинезон – само ставете го бебето во седиштето со покривка и покријте го. Доколку првпат читате за ова, погоре објаснуваме дека покривката за бебешко седиште за автомобил е ќебе со напредни функции – има посебни отвори на грбот, благодарение на кои можеме да ги ставиме појасите. Дупките се паметно сошиени и покривката одговара на секаков вид на бебешко седиште за автомобил. Благодарение на нив можеме правилно да ги врзуваме безбедносните појаси и да му обезбедиме на детето удобно и безбедно патување со автомобил. Покрај тоа, има капа и се затвора со лепенка за да не може детето да се открие. Нашето топло повивање заменува јакна или костум за автомобил. Совршен е за есен, зима и рана пролет.

Димензии:

110×105 cm (+/- 2 cm)

Состав:

100% муслин памук за материјалот, 100% полистер за полнежот

 

Искористената ткаенина и полнеж се „Oeko-Tex Standard 100“ сертифицирани. Производот е сошиен во Полска.