Сет бамбусово ќебе за повивање ECRU + RAINBOWS

4.999 рсд 2.799 рсд
-44%
Out stock

Out of stock

Научните истражувања покажуваат дека завиткувањето на новороденчињата прави да се чувствуваат безбедно, речиси исто како кога биле во утробата на нивната мајка. Затоа родителите на новороденчињата и доенчињата практикуваат повивање со повивки од бамбус, исклучително пријатни на допир и погодни за кожата на бебето. Антиалергенските, антибактериските и природните бамбусови влакна не го иритираат чувствителното тело на бебето

Нашите повивки може да се користат и како крпа по капење или како покривка во топлите денови за време на прошетки. Квадратната форма ќе ви овозможи да го завиткате вашето дете, во согласност со методот на д-р Карп.

Навлаките се изработени од бамбусова тканина, доработени со естетски топчиња на краевите.

Димензии: 100/100
Состав: 100% бамбус