СЕТ од 3 мини пелени ECO&LOVE PICNIC

1.299 рсд 699 рсд
-46%
Out stock

Out of stock

Сет од три пелени изработени од деликатна двојна газа – муслин памук. Пелените се обработени со сатенска облога со мотивот на Хаваи. Корисно за време на хранење, ставање додека потскокнувате и гушкање на бебето.

Направено од сертифициран материјал кој има антигабични и антибактериски својства, и совршено ја апсорбира влагата. Двојната газа се користи за природна ткаенина, безбедна за чувствителната кожа на бебето. Има два тенки слоја материјал, еластичен, но во исто време одлично ја одржува својата карактеристична, збрчкана структура.

 

 

Димензии: 34 × 34 cm, се продава во сет од 3 парчиња

Состав: (муслин) – 100% памук

Боја: беж, со мотив на пикник

Квалитет I класа, произведено во Полска