SZUMISIE® – ШУМИШ ЛУКАС

2.999 рсд3.999 рсд
-14%

Лукас е нашето момче кое шуми – меко и убаво плишано мече. Сега Лукас не само што може да шуми – тoj може да пее приспивни песни и да свири прекрасни композиции од Моцарт (во зависност од верзијата на механизмот за звук).

Со Лукас можете слободно да се гушкате во креветчето, но и лесно да го закачите и да го носите со себе насекаде благодарение на практичниот привезок.

 

Шумиш е направен од безбедни материјали и може да се користи од првиот ден од животот на детето. Може безбедно да се пере во машина за перење на 40 степени (откако ќе го извадите звучниот уред од внатрешноста на играчката)

 

Сите производи на myHummy се 100% произведени во Европа.

 

За да го вклучите механизмот, потребни ви се три AAA батерии. Тие не се вклучени во производот.

 

Проверете што Шумиш Лукас може да прави и изберете едно од трите срца:

Основно звучно срце (2999мкд):

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

Срце со сензор за спиење (3499мкд):

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци, бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

сензор за спиење – по 30 минути репродукција, звучното срце се исклучува и оди во режим на подготвеност. Звукот автоматски ќе се вклучи кога вашето бебе ќе почне да плаче или кога има бучава наоколу.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

myHummy 3-во-1 звучно срце: со бели и розови звуци, приспивни песни и класична музика (3999мкд)

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

8 прекрасни англиски приспивни песни (30 минути) снимени во тивок аранжман за постари бебиња кои сакаат да заспијат со деликатна музика

10 парчиња класична музика (30 минути) кои позитивно влијаат на мозокот на бебињата дури и кога се уште се во утробата на мајката. Звучното срце на myHummy рекреира избрани композиции на Моцарт во посебен аранжман за да им помогне на бебињата во секоја фаза од нивниот развој

сопствено снимање – звучното срце има можност за сопствено снимање од 3 минути. Родителите или бабите и дедовците можат да читаат бајка или да му ја испеат омилената приспивна песна на своето малечко и истата да ја снимат.

сензор за спиење – по 30 минути репродукција, звучното срце се исклучува и оди во режим на подготвеност. Звукот автоматски ќе се вклучи кога вашето бебе ќе започне да плаче или кога има бучава наоколу.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

 

  • Сите играчки слободно може да се перат во машина за перење алишта со претходно одстранување на уредот за звук.
  • Погодни за употреба од моментот на раѓање на вашето дете.
  • Произведено во ЕУ.
  • Димензии: Висина 24cm, Ширина 13cm
  • Потребни се три AAA батерии (не се вклучени во пакетот) за работа на уредот за звук.

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SZUMISIE® – ШУМИШ ЛУКАС”

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *