SZUMISIE® – ШУМИШ МИНИ GREY

2.499 рсд 1.999 рсд
-20%

6 in stock

Шумишот е направен од безбедни материјали и може да се користи уште од првиот ден. Може безбедно да се пере во машина за перење на 40 степени (задолжително прво се вади звучниот уред од внатрешноста на играчката).

 

Сите производи на myHummy се 100% произведени во Европа.

За да го вклучите механизмот, потребни ви се три AAA батерии. Тие не се вклучени во производот.

 

Проверете што Шумиш Мини може да прави:

5 бели и розови звуци: бел шум, розов шум, звук на морски бранови, звук на дожд и звук на амнионски води со срце што чука.

Новороденчињата и доенчињата сакаат да заспиваат на овие звуци бидејќи тоа е она што го слушнале во стомакот на нивната мајка.

контрола на јачината на звукот – звучното срце на myHummy има прилагодлива јачина на звук а максималното ниво на звук е во согласност со безбедносните стандарди на ЕУ за играчки

Ракување со едно копче – звучното срце на myHummy може да се ракува без да мора да го извадите

 

  • Сите играчки слободно може да се перат во машина за перење алишта со претходно одстранување на уредот за звук.
  • Погодни за употреба од моментот на раѓање на вашето дете.
  • Произведено во ЕУ.
  • Приближни димензии: главата 12.5cm x 12.5cm
  • Врвцата заедно со пластичниот дел за закачување 16cm.
  • Потребни се три AAA батерии (не се вклучени во пакетот) за работа на уредот за звук.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SZUMISIE® – ШУМИШ МИНИ GREY”

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *